O Firmie

Jesteśmy największym w Polsce wykonawcą fotoceramiki.

Wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu kolorowych zdjęć na porcelanie, stabilna, wysoko wykształcona kadra oraz stała kontrola jakości pozwala nam oferować najwyższy poziom świadczonych usług. W chwili obecnej współpracujemy z ponad 3000 firm w Polsce oraz w Niemczech, Słowacji, Rosji, Białorusi i na Ukrainie. Nasze zdjęcia zdobią pomniki w USA, Kanadzie, Belgii, Czechach, Meksyku, Australii.

Dlaczego zdjęcia na pomnik są tak istotne? Czytaj dalej...
Dlaczego zdjęcia nagrobne są tak ważne?

Śmierć bliskich to temat bardzo trudny. Wiara w to, że po śmierci dusza odłącza się od ciała, ale nie znika na zawsze, nie pozwala wyzbyć się uczucia żalu, pustki oraz smutku z powodu odejścia z tego świata osoby nam bliskiej. Pochówek pozwala często na symboliczne pożegnanie z osobą zmarłą, natomiast odwiedzanie grobu jest wyrazem przywiązania do człowieka, który zmarł. Bliscy zazwyczaj starają się uczcić pamięć odeszłych, dbają o nagrobek, wspominają ich, modlą się za nich. Jedno pokolenie, może dwa. Kolejne natomiast nie czują już takiego przywiązania do zmarłego. Rodzina, która nie znała osobiście zmarłych przodków często chodzi na cmentarz z poczucia obowiązku, szacunku, jednak wielokrotnie brakuje im poczucia osobistej więzi z odwiedzanymi zmarłymi. No bo jak można czuć więź z człowiekiem, którego nigdy się nie znało, a nawet nie widziało. Nas też to dotyczy. Po naszej śmierci nasi bliscy będą nas wspominać przez kilkanaście, może kilkadziesiąt lat. A co stanie się z naszymi miejscami pochówku, kiedy osoby, które znamy, odejdą z tego świata?


Bardzo popularnym sposobem na upamiętnienie osób zmarłych i nadanie ich nagrobkom osobistego charakteru jest fotografia nagrobkowa. Umieszczając na pomniku zdjęcie naszego bliskiego, który odszedł z tego świata, pozwalamy na podtrzymanie jego pamięci, możemy pokazać młodym pokoleniom kogo odwiedzają. Kiedy po kilkunastu latach od odejścia naszego bliskiego odwiedzamy grób z naszymi dziećmi, czy wnukami, dużo łatwiej jest nam wytłumaczyć im kogo tutaj wspominamy. Zdjęcie na ceramice lub krysztale przymocowane do płyty sprawia, że tworzy się bardziej osobista więź z osobą zmarłą. Obecna technologia pozwala na otrzymanie zdjęć w świetnej jakości, które przetrwają wszystkie warunki pogodowe. Słońce, deszcz, mróz, czy śnieg nie są w stanie zniszczyć fotografii nagrobkowej, a specjalny silikon montażowy gwarantuje, że porcelanka nie odpadnie. Warto więc zwrócić uwagę na najwyższą jakość zamawianych zdjęć. Opal Fotoceramika jako pierwsza firma w Polsce wdrożyła technologię kolorowych zdjęć na porcelania. Od początku swojego istnienia, czyli od ponad dwudziestu pięciu lat, udziela swoim klientom unikalnej gwarancji satysfakcji: jeżeli zdjęcie wykonane przez Opal nie spodoba się klientowi, firma wykona bezpłatną poprawkę lub zwróci całą kwotę. Ponadto silikon montażowy dołączany jest do każdego zamówienia bezpłatnie.

 ZAMÓW PORCELANKĘ Z GWARANCJĄ SATYSFAKCJI 

Zdjęcia na porcelanie

Opal Fotoceramika jest pierwszym w Polsce producentem kolorowych zdjęć na porcelanie. Oferujemy najszerszy wybór formatów i kształtów na rynku. Wszystkie porcelanki posiadamy w naszym magazynie od ręki, a więc zamówienie nietypowego kształtu oznacza taki sam czas realizacji, jak w przypadku standardowego.Montaż porcelanek nagrobnych na pomniku

Nasze doświadczenie w produkcji porcelanek nagrobnych pozwoliło nam opracować najlepsze techniki wytwarzania, wypalania oraz mocowania porcelanek nagrobkowych do pomników. W naszej ofercie znajdą Państwo specjalistyczny silikon montażowy, który dodajemy bezpłatnie do wszystkich zamówień klientów indywidualnych oraz obecnie do wszystkich kolorowych fotografii na porcelanie! Poprawny sposób montażu przedstawiony jest w filmiku instruktażowym, który znają Państwo na naszym kanale YouTube.Zapraszamy do współpracy!

 ZAMÓW