Aktualności >> Jak zrobić zdjęcie nagrobkowe na pomnik?

Jak zrobić zdjęcie nagrobkowe na pomnik?

Zdjęcia nagrobkowe są reprodukcjami wypalonymi na tworzywie takim jak porcelana, czy kryształ. Co ważne, fotoceramika wymaga wykorzystania farb ceramicznych, aby fotografia utrzymała się i nie wyblakła bez względu na warunki atmosferyczne. 

Proces produkcji fotografii nagrobkowej wymaga specjalistycznej wiedzy, odpowiedniego wykorzystania maszyn i pieców, ale także dużego doświadczenia w pracy z farbami ceramicznymi. Każde zdjęcie, które wysyłają Państwo do naszej firmy - Opal Fotoceramika - poddawane jest obróbce graficznej. Bezpłatnie usuwamy drobne uszkodzenia i zanieczyszczenia, zszywacze, pieczątki i nity. Jeśli oczekują Państwo dodatkowych zmian takich jak zmiana ubrania, tła, czy też odwrócenie profilu, dokonujemy tych zmian na tym samym etapie. Przy dużej ilości zmian, szczególnie tych nietypowych, możliwe jest także wykonanie projektu zdjęcia przed nałożeniem go na porcelankę lub kryształ. Jeżeli chcą Państwo skorzystać z usługi projektu, prosimy o taką informację. Po akceptacji projektu bądź po prostu po retuszu drobnych uszkodzeń i wprowadzeniu oczekiwanych zmian, następuje etap transferu zdjęcia wykonanego farbami ceramicznymi na płytkę porcelanową lub szklaną

W ten sposób przygotowaną porcelankę lub kryształ należy wypalić w odpowiedniej temperaturze w przeznaczonym do tego celu piecu. Proces wypalania zdjęcia gwarantuje trwałość oraz odporność obrazu na warunki atmosferyczne. Odpowiednio dobrane farby, wysokiej jakości porcelana, dobrze dostosowane maszyny, a także precyzyjnie dobrana krzywa wypału i czas wypału w piecu to główne składowe dobrze wykonanego zdjęcia na porcelanie lub krysztale. Kilka dodatkowych sekretów zatrzymamy dla siebie ;) 

Zdjęcie na porcelanie jest wiecznotrwałe. Jeżeli nie zostanie uszkodzone mechanicznie, mają Państwo gwarancję, że nic się z nim nie stanie. Zdjęcie nagrobkowe nie ma prawa wyblaknąć, a prawidłowo przyklejone oraz wykonane z wysokiej jakości porcelany o odpowiednich parametrach, nie ma prawa pęknąć ani się wyszczerbić. Opal Fotoceramika gwarantuje Państwu najwyższą jakość popartą badaniami  oraz 25-letnią wiedzę i doświadczenie w produkcji zdjęć na pomnik. Znamy się na tym, co robimy, ale wciąż poszerzamy naszą wiedzę i rozwijamy dziedzinę fotoceramiki aktywnie testując nowe rozwiązania. Dziękujemy Państwu za zaufanie!