Aktualności >> Co znaczy "zdjęcie dobrej jakości"?

Co znaczy "zdjęcie dobrej jakości"?

Jakość zdjęcia wyjściowego

Nie ma jednoznacznej definicji zdjęcia, które nadaje się do wykonania z niego fotoceramiki. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy fotografia wykonana była przez profesjonalnego fotografa, czy jest może jedynie amatorskim zdjęciem, a do tego zrobionym telefonem. Zdecydowanie warto wybrać zdjęcie profesjonalne.


Jednolite oświetlenie twarzy jest również bardzo istotne. Jeżeli zdjęcie wyjściowe wykonane zostało np. przy oknie, twarz będzie oświetlona jedynie z jednej strony, co po obróbce może zostać uwypuklone i twarz na porcelance będzie z jednej strony prześwietlona, a z drugiej w ciemne plamy. 


Jeżeli mamy dostęp do zdjęcia z dokumentu starszej generacji, warto je wykorzystać (niestety zdjęcia na nowych dowodach osobistych są już niewyraźne i pokryte znakami wodnymi). Często lokalne urzędy są w posiadaniu oryginalnych zdjęć, z których wykonywane były dokumenty tożsamości. Warto zadzwonić o zapytać o możliwość wypożyczenia takiego zdjęcia w celu wykonania z niego portretu nagrobnego.


Zwróćmy także uwagę na rozmiar zdjęcia w odniesieniu do rozmiaru oczekiwanej fotoceramiki. Jeżeli zdjęcie jest małe, a co za tym idzie - nie jest widoczna duża ilość szczegółów - rozciągnięcie zdjęcia na porcelankę dużych rozmiarów spowoduje rozmycie postaci. Zbyt duża ingerencja w rysy twarzy przy próbie wyostrzenia może spowodować, że osoba nie będzie do siebie podobna i finalna porcelanka nie usatysfakcjonuje Państwa.